Endüstri Mühendisliği

Sevgili Öğrenciler,


İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne hoşgeldiniz.

Öğrencilerimize, dünya çapında en iyi üniversitelerde eğitim almış yurt dışı ve sektör deneyimli öğretim üyelerimiz tarafından mesleğimizdeki son gelişmeler ışığında ve en ileri teknolojiler kullanılarak kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. Bölümümüz öğrencilerinin kurduğu Endüstri Sistemleri Topluluğu (EST) şimdiye kadar yaptığı başarılı mesleki çalışmalar ve organizasyonlar ile hem öğrencilerimizin hem de Bölümümüzün akademik ortamına, ulusal ve uluslararası tanınırlığına katkıda bulunmuştur.

Bölümümüz, uygulamaya yönelik yenilikçi eğitim programı, mesleğimizin felsefi temellerine dayalı özgün anlayışı ve kuvvetli araştırma geleneğiyle öğrencilerini ülkemizin yetistirdiği üstün yetenekli genç insanlar arasından öncelikli tercihlerle kazanmaya devam ediyor. Bu yöndeki başarı ve çabalarımızın azalmadan ve yavaşlamadan devam edeceğine inanıyoruz.


Mezunlarımızın önemli bir bölümü dünyanın iyi üniversitelerinde akademik kariyerlerine devam etmektedirler. İş hayatını tercih edenlerin büyük bir kısmı ise çok uluslu dünya şirketlerinde çalışmaktadırlar. Onların başarıları bizlerin gururu olmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünün size sunduğu tüm olanakları, sosyal ve kültürel ortamı en iyi şekilde değerlendirerek geleceğinize en doğru yönü vereceğinize inanmaktayız.

İdeallerinize kavuşmanız dileğiyle başarılar dileriz.

 

HABERLER